Po co nam kominek?

Kominki elektryczne stały się modne i ekonomiczne już kilka lat temu. Designerzy wnętrz, którzy zajmują się projektowaniem wyglądu salonu, na ten element zwracają szczególna uwagę. Dlaczego tak się dzieje?

Kominek w salonie tworzy klimat, sprawia, że wnętrze staje się ciepłe i przytulne, w cieple kominka można się ogrzać i zrelaksować. A jak instalujemy taki kominek?

Montaż kominka – porady dla fachowców

Proces montażu jest prostu i podobny do zwieszenia ciężkiego lustra lub ramy obrazu. Trzeba zamontować w pierwszej kolejności wspornik montażowy a następnie dołączyć do niego palenisko. Jednym z rozważań, na które należy zwrócić uwagę, jest lokalizacja gniazda i przewodu. Można   wykonać wylot w ścianie w taki sposób, aby przewód był ukryty za nim. Na YouTube można znaleźć wiele filmów instruktażowych, na których pokazany jest sprytny sposób kamuflowania i ukrywania wystających elementów ze ścian. Warto zwrócić uwagę na to, w jakim kolorze jest elementy wystający ze ściany. Pokrywa kominka może być pomalowana w tym samym kolorze co ściany – wtedy przejście kolorystyczne będzie niezauważalne. Jest to tanie i skuteczne rozwiązanie. Naturalnie każdy kominek elektryczny do montażu ściennego będzie posiadał swoją własną unikalną instrukcję instalacji, metodologia jest taka sama dla wszystkich z nich.

Sprawdź więcej na stronie szalonymax.pl – kominki, biokominki i wiele innych

Skrócona instrukcja montażu kominka naściennego: 

Instalacja ściennego elektrycznego kominka jest zasadniczo procesem trzyetapowym:

Krok 1: przymocuj wspornik do ściany;

Krok 2: przymocuj palenisko do wspornika montażowego;

Krok 3: przytwierdź ekran do paleniska.

Przesyłka

Większość elektrycznych kominków jest dostarczana w dwóch osobnych opakowaniach. Jedno zawiera ekran efektu płomienia, a drugie palenisko i sprzęt służący do montażu. W zależności od zamówionego modelu instrukcje mogą zalecić podłączenie ekranu do paleniska i zamontowanie tego połączonego urządzenia do wspornika montażowego. Ważne jest, by precyzyjnie zamontować wspornik w kółkach ściennych. Trzeba też zwrócić szczególna uwagę na to, by nie podnosić kominka za szklany ekran, ponieważ może on ulec uszkodzeniu. Zawsze należy podnosić go za palenisko korzystając z pomocy drugiej osoby, ze względy na gabaryt kominka.

Kominki elektryczne są idealnym rozwiązaniem dla mieszkańców bloków, którzy ze względu na zagrożenie pożarowe i wentylację,  nie mogą zamontować w mieszkaniu klasycznego kominka. Niewątpliwym plusem montażu kominka elektrycznego jest fakt, że można go zamontować w dowolnym miejscu w mieszkaniu i nie wymaga on czyszczenia. Efekty wizualne, które zostały zastosowane przy konstrukcji kominków elektrycznych tworzą naturalny efekt płonącego ognia i palących się szczap drewna. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można cieszyć się ciepłem z kominka w bloku. Jeśli sami nie jesteśmy fachowcami w branży budowlanej, warto instalację kominka elektrycznego zlecić firmie specjalizującej się w montażach, lub fachowcowi, który nie tylko zamontuje kominek w należyty sposób, ale i doradzi optymalne miejsce  do montażu w domu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *