Kompetentny doradca finansowy dla osoby prywatnej

W obecnych czasach, kiedy światowa gospodarka opiera się na modelu kapitalistycznym, umożliwiającym między innymi wolny obrót środkami, każdy z nas może stać się inwestorem.

Jednak przeciętny obywatel często nie jest w stanie połapać się w ogromie możliwości inwestycyjnych, jakie są aktualnie oferowane klientom indywidualnym. Aby sprawnie poruszać się na rynkach finansowych bezwzględnie potrzebne są odpowiednie kompetencje, połączone z rozległą wiedzą i faktycznym doświadczeniem.

Zapotrzebowanie

Aby sprawdzić, czy danej osobie potrzebne są usługi doradcy, należy przeprowadzić analizę własnej sytuacji finansowej. Trzeba zsumować przychody i rozchody, wyliczyć całkowite saldo i na podstawie tych wyliczeń stwierdzić, czy dana osoba bez pomocy profesjonalisty jest w stanie osiągnąć wyznaczony sobie cel, np. zakup nowego samochodu lub inwestycję w mieszkanie. Jeśli tak – nie ma potrzeby udawania się do doradcy. Jeśli nie – warto wykorzystać doradztwo finansowe i postarać się o adekwatny kredyt. Jedyną alternatywą jest pożyczenie od znajomych, jednak to niekoniecznie pozytywnie wpływa na późniejsze relacje. Doradztwo kredytowe oferowane jest zarówno przez banki jak i firmy usługowe, co daje potencjalnym kredytobiorcom spore pole do działania. Obecność na rynku niemałej liczby banków, z których każdy ma wiele różnych ofert kredytowych sprawia, że samodzielny wybór nie zawsze musi być trafny i korzystny dla nas. Dlatego warto wykorzystać doradztwo kredytowe, czyli usługę pomagającą w zdobyciu optymalnego produktu finansowego.

Gdzie szukać?

Od paru lat obserwujemy na polskim rynku swoisty „boom” na doradztwo finansowe. Wraz z pojawieniem się nadwyżki dochodów u wielu osób, pojawiło się również wiele możliwości inwestowania oraz chętnych na nie, a ponieważ zgodnie z prawami rynku popyt kształtuje podaż, wkrótce pojawiły się biura doradztwa finansowego. A ponieważ pożyczki są niezbędną częścią rynku finansowego, niebawem usługi poszerzyły się o doradztwo kredytowe.

Konsultantów można podzielić na tych pochodzących z dużych firm, będących liderami na rynku tego typu usług również na świecie, oraz na pochodzących z mniejszych przedsiębiorstw, które również powstają w szybkim tempie. Zarówno jedni jak i drudzy mają swoje wady i zalety, najlepiej jednak wybrać kogoś, o kim usłyszeliśmy dobre opinie – czy to w Internecie, czy to od znajomych. Doradztwo finansowe zbudowało sobie również niezły przyczółek w sieci. Nie trzeba już odwiedzać placówki, aby na żywo porozmawiać z doradcą. Metody elektroniczne pozwalają także na składanie wniosków w formie cyfrowej. Liczba portali oferujących doradztwo rośnie co kwartał.

Rola doradcy

Doradca kredytowy, po zebraniu od nas kluczowych informacji (przychody, rozchody, saldo, wiarygodność kredytowa, ale też cel kredytu i jego kwota oraz forma spłaty) przystąpi do poszukiwania optymalnego rozwiązania, które uwzględniać będzie wszystkie te czynniki, a równocześnie pozostanie korzystne dla obu stron. Pomoże on zatem bankowi znaleźć klienta, a klientowi wyszukać optymalny kredyt w odpowiedniej firmie.

Wzrost zamożności polskiego społeczeństwa powoduje, że doradztwo finansowe powoli dla części osób staje się podstawową usługą, która pozwala rozsądnie zarządzać kapitałem oraz zdobywać dodatkowe pieniądze na inwestycje.

logo tomaszwostal

Zobacz, co oferuje niezależny doradca kredytowy – wejdź na stronę https://tomaszwostal.pl/ i dowiedz się więcej

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *