Wczasy all inclusive – czy faktycznie są godne polecenia?

Chcemy spędzić sielankowe wakacje nie martwiąc się o utrzymanie? Opcja all inclusive z pewnością w tym pomoże. Mimo to czy zawsze jest to bardzo dobre wyjście? Niżej odszukacie informacje na temat tego, kiedy należałoby zdecydować się na takie rozstrzygnięcie.

All inclusive to jedna z najpopularniejszych alternatyw podczas wyjazdu na zagraniczne ferie. Oferta ta zakłada, że posiłki lub napoje znajdują się w cenie pobytu w danym położeniu. Przybywając do hotelu dostajemy odpowiednie oznaczenie, jakie daje nam możliwość korzystania z danego typu wyżywienia. W ofercie all inclusive znajdują się przeważnie trzy posiłki: śniadania, obiady i kolacje. Dostęp do pojedynczych posiłków oraz trunków (w tym alkoholi) jest nielimitowany. Od hotelu zależą godziny i ilość oferowanych pokarmów.

Dużo zależy od hotelu, do jakiego się udajemy. W jednym położeniu możemy mieć dostęp do dań cały czas, w innym tylko przez parę godzin. Jakość i typ jedzenia również może o wiele się różnić. Przed wyjazdem warto zastanowić się zatem czy opcja all inclusive na pewno będzie właściwym rozwiązaniem, przede wszystkim, że tego rodzaju wycieczka ma prawo być znacznie droższa od tej, która nie będzie miała w swojej ofercie opcji z wyżywieniem. Wiele również zależy od indywidualnych zamiłowań.

Kto korzysta z all inclusive?

Oferty all inclusive nie zawsze stanowią perfekcyjne rozwiązanie, przede wszystkim jeżeli wybieramy się na wyprawę z zamysłem zwiedzania oraz zobaczenia jak najwięcej. Powinniśmy pamiętać, że opcja all inclusive ogranicza nieco nasz czas. Z reguły posiłki wystawiane są o praktycznych porach oraz jeżeli się spóźnimy możemy już nie załapać się na jakieś dania. Oprócz tego nie każdy hotel proponuje dwudziestoczterogodzinny dostęp do baru. Skutkiem tego jeśli zamierzamy cały dzień spędzać poza hotelem, poprawniejszym wyborem będzie możliwość z wyżywieniem we własnym zakresie, ewentualnie ze śniadaniami – wcześnie rano zawsze będziemy w hotelu.

Jeżeli natomiast zamierzamy spędzać większość czasu w hotelu, na basenie czy też najzwyczajniej w świecie hotel jest oddalony od centrum – opcja all inclusive może faktycznie się sprawdzić. Nieraz bywa też tak, iż opcja all inclusive jest znacznie bardziej intratna niż kupowanie jedzenia ,,na mieście”, szczególnie jeśli wybieramy się na wyprawę całą rodziną. Poza tym opcja all inclusive niejednokrotnie jest także dostępna na pobliskiej plaży. To solidne rozwiązanie dla osób, które spędzają wczasy wypoczywając w pobliżu hotelu.

Minusy oraz zalety all inclusive

Jedną z podstawowych zalet tej opcji jest bezproblemowy dostęp do jedzenia i napojów – przeważnie nieograniczony. Koszty wliczone są w cenę pobytu przez co nie powinniśmy niepokoić się o organizowanie oraz kupowanie jedzenia w sąsiednich sklepach czy restauracjach. Po pierwsze, nie powinniśmy zabierać ze sobą dodatkowej gotówki, po drugie – oszczędzamy, zwłaszcza jeżeli wybieramy się na eskapadę całą rodziną.

Minusem opcji all inclusive jest pewne ograniczenie – zarówno czasowe, jak oraz związane z wyborem danych potraw. Menu nie zawsze musi sprostać stworzonym przez nas oczekiwaniom. Możliwa jest słaba jakość jedzenia i napojów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *